Świnoujście

Świnoujście

Świnoujście ma 40.000 mieszkańców i jest największym miastem na wyspie Uznam. Na wyspie Uznam znajduje się też największa czężć miasta, niektóre dzielnice znajdują się także na wyspach Wolin i Karsibór. Wspaniała, szeroka plaża i wspaniałe okolice sprawiają, że miasto jest tak atrakcyjne dla urlopowiczów. Miasta jak Międzyzdroje, Heringsdorf i Ahlbeck znajdują się w pobliżu i zapraszają do odwiedzin. W Świnoujściu oczekują na Państwa liczne hotele, kurorty i pensjonaty.

U nas znajdą Państwo zapewne odpowiednią kwaterę na urlop w Świnoujściu!      

Noclegi w Świnoujściu - kwatery prywatne, domki letniskowe, apartamenty

Dojazd do Świnoujścia

Dojazd do Świnoujścia znajduje się na przejściu granicznym przy Ahlbeck i Garz od 21.12.2007 i jest możliwość dojazdu samochodem.
Sieć ulic wokół miasta jest dobrze rozwinięta, tak że dojazd przez n.p. Berlin, Szczecin, Wolin lub wyspę Uznam nie sprawia problemu.
Tankowanie w Winemünde jest trochę tańsze niż w Niemczech. Powinno się wiedzieć, że promy ze Świnoujścia do wyspy Wolin są już tylko miejscowym udostępnione. Turyści korzystają z promu w Karsiborze. Też z wyspy Wolin trzeba używać tego promu, gdyż nie ma mostu łączącego!
     

Promenada

Piękna i długa Promenada w Świnoujściu szczyci się pięknymi budynkami o wspaniałej architekturze. W planch jest możliwe przedłużenie promenady do Bansinu. W tym celu musiałaby zosatać zamknięta luka między Świnoujściem a Ahlbeck. Tak mogłany powstać najdłuższa promenada świata.
W Świnoujściu jest kilka specjalnych atrakcji. Przy spacerze promenadą zwracają uwagę na siebie liczne kioski, w których sprzedawana jst żywność i napoje. O każdej porze roku można się ty obkupić w różne smakołyki.

Polecamy: Kto wybiera się do Świnoujścia powinien tutaj spróbować smacznej ryby wędzonej o dobrej jakości i przystępnej cenie!

Kolejnę atrakcją jest las między promenadą a plażą. Zaprasza on na spaceru i wycieczki rowerowe w historyczne miejsca, między innymi można tutaj znaleźć historyczny bunkier z czasów II wojny światowej.