Gäste

Pomorze - Wakacje nad morzem

Urlop nad Morzem Bałtyckim

Wybrzeże Morza Bałtyckiego należy do najatrakcyjniejszych miejsc urlopowych w Polsce. Ponad 500 kilometrów wybrzeża jest pełne szerokich, piaszczystych plaż i wydm, szlaków turystycznych oraz rowerowych jaki i niezliczonych malowniczych miejscowości oferujących pierwszorzędne usługi turystyczne. Nad Bałtykiem można plażować i cieszyć się słońcem, spędzać urlop aktywnie uprawiając sporty wodne albo poznając okoliczne tereny podczas wędrówek, lub brać udział w ciekawej i różnorodnej ofercie kulturowej i rozrywkowej nadmorskich miejscowości. O miejsce do nocowania nie ma się co martwić: do wyboru stoją prywatne kwatery noclegowe, stanowiące doskonałą alternatywę dla hoteli. Nocować można w mieszkaniach, apartamentach, pokojach gościnnych, pensjonatach, domach i domkach letniskowych oraz ośrodkach wczasowych.

Na zachodnim wybrzeżu najpopularniejszym kurortem turystycznym jest Świnoujscie. Jest to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Polsce, leżąca tuż obok granicy z Niemcami. Miasto to, położone na licznych wyspach, oferuje szerokie plaże, zdrowe morskie powietrze oraz wiele zabytków, w tym najwyższą w Polsce latarnię morską. Poza tym w Świnoujściu znajduje się jeden z najważniejszych portów morskich w Polsce, posiadający połączenia promowe z najważniejszymi innymi portami bałtyckimi.

Równie popularny jest Kołobrzeg, położony nad ujściem Parsęty. Miasto to ma już ponad tysięczną historię i przyciąga każdego roku wielu turystow atrakcjami takimi jak piękna promenada, molo oraz szerokie, piaszczyste plaże.

Bardzo atrakcyjna jest też Łeba, nieopodal której położone są najpiękniejsze w Europie wydmy, chronione w postaci parku narodowego. Tutaj znajdują się najciekawsze trasy do wędrowania na wybrzeżu Bałtyku. Ta dawna wioska rybacka stała sie także jednym z głównych centrów sportów wodnych w Polsce.

Nad Bałtykiem leży także Gdańsk, tworzący wraz z Sopotem oraz Gdynią liczące ponad milion mieszkańców Trójmiasto. Niezwykle interesująca, licząca ponad tysiąc lat historia Gdańska oraz niezliczone atrakcje Trójmiasta przyciagają tu rok rocznie rzesze turystów.                 

Wynająć kwatery prywatne, domki letniskowe, apartamenty na zachodnim Pomorzu

Wynająć kwatery prywatne, domki letniskowe, apartamenty na Pomorzu