Kołobrzeg

Rynek w Kołobrzegu© H.Ciszewska-Czyż / Wikimedia Commons [CC BY-SA 3.0]

Kolobrzeg

Miasto portowe Kołobrzeg jest jednym z najważniejszych uzdrowisk oraz kąpielisk polskich i bałtyckich. Miasto to jest jednak położone nie tylko nad morzem, ale także u ujścia rzeki Parsęty o obok jeziora Resko Przymorskie.
Pierwsze ślady osad na tym terenie pochodzą sprzed tysiąca lat, co czyni Kołobrzeg jednym z najstarszych miast w Polsce. Prawa miejskie Kołobrzeg otrzymał w 13 wieku. Do dziś można tu podziwiać wiele starych budowli. Najciekawsze są kamienice na starówce, ratusz, stare kościoły, latarnia morska oraz drugie co do długości w Polsce molo.      

Noclegi w Kołobrzegu - kwatery prywatne, domki letniskowe, apartamenty Kołobrzegu

Kołobrzeg - plaża i wjazd do portu© Klugschnacker / Wikimedia Commons [CC BY-SA 3.0]

Uzdrowisko Kołobrzeg

Kołobrzeg jest znanym od wielu lat uzdrowiskiem morskich z naturalnymi solankami oraz zdrowotnymi pokładami borowiny i wodami mineralnymi. Nad morzem czeka na turystów 6 kilometrów piaszczystej plaży, wydmy oraz wyśmienite miejsca do uprawiania sportów wodnych. Kołobrzeg jest poza tym jednym z najbardziej słonecznych miast w Polsce. Odpowiednio rozwinięta jest tu też infrastruktura turystyczna, w tym liczne kwatery noclegowe.

Polecanym miejscem do wypoczynku jest także jezioro Resko Przymorskie, które jest położone na obrzeżach miasta i stanowi świetną alternatywę dla Morza Bałtyckiego. Szczgólnie chętnie przyjeżdzają tu wędkarze.