Feedback
Polska - Domki letniskowe i apartamenty    -   Polska - miasta i regiony    -     Pomorze  

Pomorze

Urlop nad Morzem Bałtyckim

Wybrzeże Morza Bałtyckiego należy do najatrakcyjniejszych miejsc urlopowych w Polsce. Ponad 500 kilometrów wybrzeża jest pełne szerokich, piaszczystych plaż i wydm, szlaków turystycznych oraz rowerowych jaki i niezliczonych malowniczych miejscowości oferujących pierwszorzędne usługi turystyczne. Nad Bałtykiem można plażować i cieszyć się słońcem, spędzać urlop aktywnie uprawiając sporty wodne albo poznając okoliczne tereny podczas wędrówek, lub brać udział w ciekawej i różnorodnej ofercie kulturowej i rozrywkowej nadmorskich miejscowości. O miejsce do nocowania nie ma się co martwić: do wyboru stoją prywatne kwatery noclegowe, stanowiące doskonałą alternatywę dla hoteli. Nocować można w mieszkaniach, apartamentach, pokojach gościnnych, pensjonatach, domach i domkach letniskowych oraz ośrodkach wczasowych.

Na zachodnim wybrzeżu najpopularniejszym kurortem turystycznym jest Świnoujscie. Jest to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Polsce, leżąca tuż obok granicy z Niemcami. Miasto to, położone na licznych wyspach, oferuje szerokie plaże, zdrowe morskie powietrze oraz wiele zabytków, w tym najwyższą w Polsce latarnię morską. Poza tym w Świnoujściu znajduje się jeden z najważniejszych portów morskich w Polsce, posiadający połączenia promowe z najważniejszymi innymi portami bałtyckimi.

Równie popularny jest Kołobrzeg, położony nad ujściem Parsęty. Miasto to ma już ponad tysięczną historię i przyciąga każdego roku wielu turystow atrakcjami takimi jak piękna promenada, molo oraz szerokie, piaszczyste plaże.

Bardzo atrakcyjna jest też Łeba, nieopodal której położone są najpiękniejsze w Europie wydmy, chronione w postaci parku narodowego. Tutaj znajdują się najciekawsze trasy do wędrowania na wybrzeżu Bałtyku. Ta dawna wioska rybacka stała sie także jednym z głównych centrów sportów wodnych w Polsce.

Nad Bałtykiem leży także Gdańsk, tworzący wraz z Sopotem oraz Gdynią liczące ponad milion mieszkańców Trójmiasto. Niezwykle interesująca, licząca ponad tysiąc lat historia Gdańska oraz niezliczone atrakcje Trójmiasta przyciagają tu rok rocznie rzesze turystów.